برای دانلود ویدیو از یوتیوب با IDM مشکل دارید؟


اول از همه لطفاIDM را به اخرین نسخه اپدیت کنید و کامپیوتر خود را ریستارت کنید
این کار کاملا لازم است چونYoutube معمولا منطق خود را مدام تغییر می دهد و نسخه قدیم IDM به طور صحیح ممکن است کار نکند.
در اینجا به بعضی مشکلات با YouTube و راه حل آن ها می پردازیم :
1-دانلود یک صفحه وب به جای یک ویدئو :
این اتفاق به این دلیل که شما سعی در دانلود مستقیم لینک یوتیوب با IDM داشته اید می افتد. که غیر ممکن می باشد. شما لازم است است لینک را در browser باز کنید و شروع به پخش ویدئو در web player کنید. سپس IDM به شما پیغام Video download panel در گوشه سمت راست web player نمایش می دهد. برای دانلود روی آن کلیک کنید.
2- زمانی که IDM پیغام "An error occurred while creating security connection" را نمایش می دهد.
معمولا زمانی این اتفاق میافتد که شما از ویندوز XP استفاده کنید.لطفا برای چگونه درست کردن آن اینجا را مطالعه کنید.
3- زمانی که IDM به هیچ وجه پنل دانلود ویدوئو را نمایش نمی دهد.
3.1 ممکن است مشکلاتی با یکپارچگی IDM در Browser به وجود امده باشد. میتوانید برای اطلاعات بیشتر اینجا را مطالعه کنید.
3.2 بعضی ویدئو های YouTube از پروتکل هایی استفاده می کنند که به وسیله IDM ساپورت نمیشوند. ممکن است پروتکلی باشد که به دلیل منطقی ای ساپورت نمی شود(میتوانید اطلاعات بیشتر را اینجا دریافت کنید). یا پروتکلی باشد که در اینده ساپورت خواهد شد.
3.3 لطفا چک کنید که YouTubeجزو لیست استثنات نباشد. Options->Generalرا در IDM باز کنید و گزینه “Edit” در کنار “Customize IDM Download panels in browser” را فشار دهید .سپس “Exception” را بفشارید و "youtube.com" را در صورت وجود در لیست پاک کنید.


4.IDM فقط صوت یا ویدئو را بدون بخش صوت فایل دانلود میکند.
5.زمانی که IDM خطاهایی که در هنگام نوسازی فایل های موقت در پایان دانلود نمایش میدهد
6.زمانی که تلاش برای باز کردن فایل ویدئو دانلود شده میکنیم IDM میگوید این فایل پیدا نمی شود.
این به معنی می باشد که شما از ورژن قدیمی IDM در حال استفاده هستید . لطفا اخرین ورژن IDM را دانلود کنید و کامپیوتر خود را ریستارت کنید. همچنین لطفا یکپارچگی IDM را در Browser خود چک کنید.
7. زمانی که من بر روی پنل دانلود میفشارم IDM پیغام ارور 403 Forbidden را نمایش می دهد یا میگوید که IP address of a hostغیر قابل حل شدن می باشد. این زمانی ممکن است اتفاق بیافتد که browser و IDM شما از IP addresses متفاوتی استفاده می کنند. به عنوان مثال شما ممکن است از proxy داخل browser استفاده کنید و داخل IDM از آن استفاده نکنید. در چنین مواردی Youtube به IDM اجازه نخواهد داد تا به صورت موقت از لینک های دانلود موقت استفاده کند . مطمئن شوید که از IP address / VPN connection یکسانی ادر داخل browser وIDM استفاده کنید.
همچنین ممکن است به علت بعضی ناسازگاری با مابقی internet applications browser extensions باشد به عنوان مثال ما گزارش هایی درباره Frigate browser extension به این علت دریافت می کنیم .
و همینطور ممکن است که شما از ورژن قدیمی IDM در حال استفاده هستید . لطفا اخرین ورژن IDM را دانلود کنید و کامپیوتر خود را ریستارت کنید.
8.IDM همه ی انواع و گزینه های کیفیت ویدئو را در پنل دانلود ویدئو نمایش نمیدهد.
چنانچه شما اخرین ورژن IDM را دارید و همچنان همه گزینه های کیفیت ویدئو را نمایش نمی دهد لازم است گزینه مطلوب را در web player انتخاب کنید و IDMگزینه های دانلود را به آن را در پنل دانلود ویدئو اضافه خواهد کرد.
همچنین ما اینکه این مشکل میتواند به علت CCleaner و اپلیکیشن های مشابه آن که کلمه های Registryو فایل های موقت اینترنت را پاک میکند را تایید می کنیم.
در CCleaner برای جلوگیری از این مشکل شما لازم است تا گزینه "Temporary Internet Files and Cookies" در تب"Windows" انتخاب کنید و در تب “ Applications” در زیر browser گزینه "Internet Cashe and Cookies-then analyze and remove"را انتخاب کنید. 9.من گزینه دانلود فرمت FLV برای برای 360p و 480p کیفیت ویدئو را نمیبینم
در حال حاضر YouTube پیشنهاد فرمت Flv را فقط برای کیفیت 240p میدهد و این مشکل از IDM نمیباشد.i